KONSTRUKCJE SZKIELETOWE

Konstrukcje szkieletowe stanowią przykład nowej technologii – oddzielamy szkielet (konstrukcję nośną) od elementów wypełniających: ścian lub osłon. ściana szkieletowa składa się z układu pionowych słupów opartych na podwalinie. Budowa domu w technologii szkieletowej trwa bardzo szybko, ponieważ nie wymaga czasochłonnych tzw. robót mokrych. Dachy jest wykonany z wiązarów dachowych, które też bardzo mocno przyspieszają budowę domu. Głównymi zaletami są: krótki czas budowy, możliwość prowadzenia budowy przez cały rok, dobra izolacja termiczna ścian oraz materiały konstrukcyjne przyjazne dla środowiska.

ikona-1-konstrukcje-szkieletowe

PROJEKT
KONSTRUKCJI
SZKIELETOWYCH

Do projektowania używamy specjalistycznych programów komputerowych. Pozwalają one na zaprojektowanie dowolnych konstrukcji szkieletowych. Dzięki temu możemy zobaczyć całą konstrukcję i poszczególne jej elementy na ekranie monitora i w razie konieczności nanosić odpowiednie korekty.

ikona-2-konstrukcje-szkieletowe

PROCES WYTWARZANIA KONSTRUKCJI SZKIELETOWYCH

Podstawą tej części jest dobrze wykonany, sprawdzony i zatwierdzony projekt całej konstrukcji. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych maszyn wszystkie elementy i łączenia tworzą idealną i spasowaną strukturę.

ikona-3-konstrukcje-szkieletowe

TRANSPORT
GOTOWYCH
KONSTRUKCJI

Do transportu używamy specjalistycznych przyczep samochodowych. Konstrukcje mocowane są łańcuchami i taśmami zapewniającymi bezpieczny transport aż do miejsca montażu. Do rozładunku często wymagane jest użycie widlaka lub odpowiedniego dźwigu.

ikona-4-konstrukcje-szkieletowe

MONTAŻ
KONSTRUKCJI
SZKIELETOWYCH

Największymi zaletami konstrukcji szkieletowych są: ekologiczne właściwości oraz szybki sposób budowy. Dzięki temu w krótkim czasie doświadczamy zaskakujące postępy w budowie.

JAKICH MATERIAŁÓW UŻYWAMY?

DREWNO KONSTRUKCYJNE C24

Głównie drewno świerkowe importowane ze Skandynawii. Dzięki temu, że pochodzi z surowego klimatu posiada bardzo dobre walory konstrukcyjne takie jak odporność, wysoki stopień zahartowania, niski współczynnik wilgotności oraz dobre przewodzenie ciepła. Gotowe drewno jest oferowane w wielu wymiarach. Ogromną kolejną zaletą drewna C24 są walory estetyczne, belki są heblowane, a na krawędziach zaokrąglone. Konstrukcje wykonane z drewna C24 są lżejsze od standardowych konstrukcji z drewna mokrego oraz mają lepsze parametry wytrzymałościowe.

etykieta-drewno-c24
drewno-konstrukcyjne-oferta-c24

PŁYTKI KOLCZASTE

Płytki kolczaste są nowoczesnym elementem łączenia konstrukcji drewnianych. Są to stalowe blachy z wytłoczonymi z jednej strony kolcami. Podstawową zaletą takich płytek łącznikowych jest ich zdolność łączenia elementów tarcicy w jedną płaszczyznę, gwarantując przy tym dużą siłę połączeń o niezmiennej i przewidywalnej wytrzymałości. Płytki łącznikowe MiTek działają w specyficzny sposób, równomiernie przejmując obciążenie z jednego elementu i przenosząc je poprzez łącznik na stykający się z nim drugi element.

etykieta-plytki-kolczaste
plytki-kolczaste

ŁĄCZNIKI POSI

Płytki kolczaste i krzyżulce w jednym. Łączniki mają kształt litery „V” i stanowią połączenie płytek kolczastych z krzyżulcami stalowymi.
Łączniki POSI nie są mocowane na placu budowy lecz służą do prefabrykacji konstrukcji z litego drewna. Belki wykonuje się jak elementy pojedyncze lub też używa się je w postaci całych kaset stropowych czy dachowych.

etykieta-laczniki-posi
laczniki-posi

GŁÓWNE ZALETY KONSTRUKCJI SZKIELETOWYCH

SZYBKA BUDOWA

w porównaniu z tradycyjną budową konstrukcja powstaje w kilka dni a nie w kilka miesięcy, pora roku nie ma znaczenia - większość prac to tzw. roboty suche i mogą być wykonywane przy niskich temperaturach

KONSTRUKCJA DACHU

nowoczesna konstrukcja dachu przy zastosowaniu wiązarów dachowych.

TRWAŁOŚĆ

cała konstrukcja wykonana jest z wysokiej jakości drewna skandynawskiego C24

OBNIŻENIE KOSZTÓW

krótszy czas realizacji zmniejsza nakład pracy co wpływa na obniżenie kosztów całej inwestycji

OSZCZĘDNOŚĆ ENERGII

ma lepsze parametry izolacyjne, w konstrukcji nie ma mostków termicznych przez co lepiej utrzymuje ciepło.

EKOLOGIA I ZDROWIE

Bądź eko! i mieszkaj zdrowo! Niewątpliwą zaletą w konstrukcji szkieletowej jest brak tzw. technologii mokrej, dzięki czemu zupełnie wyeliminowane zostaje przenikanie wilgoci wywierającej zły wpływ na ludzki organizm.

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Do najważniejszych zalet konstrukcji szkieletowych zaliczamy ekologiczne materiały użyte przy budowie, energooszczędność oraz zdecydowanie krótszy czas budowy. Pora roku nie ma znaczenia – większość prac to tzw. roboty suche i mogą być wykonywane przy niskich temperaturach co w porównaniu z budową tradycyjna jest prawie niemożliwe. Dodatkowo na budowę dostarczane są gotowe elementy gotowe do montażu. Konstrukcję szkieletową można wybudować na działce o dużym spadku terenu. Jeżeli zależy Tobie na szybkiej ekologicznej budowie zdecydowanie warto zainwestować w konstrukcję szkieletową.

Niskie koszty eksploatacji – dobrze utrzymuje ciepło. Wilgoć jest na odpowiednim poziomie. Z uwagi na użyte wiązary dachowe możemy również dopisać wszystkie zalety konstrukcją drewnianym. Bardzo ważne – są zdrowe dla naszego organizmu – bądź eko! Mieszkaj zdrowo!